نحوه تایپ علامت تقسیم در کامپیوتر و گوشی

بهترین روش‌های تایپ علامت تقسیم

تقسیم یکی از چهار عمل اصلی در ریاضیات است که علامت آن کاربرد زیادی در ریاضی و حتی زندگی روزمره دارد. همگی ما تقسیم را در دوران دبستان یاد می‌گیریم و از آن برای محاسبات مختلف روزمره خود استفاده می‌کنیم. حال اگر بخواهیم تقسیم را در متون مختلف برای تدریس ریاضی یا استفاده از آن برای یادداشت هزینه‌های روزانه در سیستم عامل‌های مختلف تایپ کنیم باید روش صحیح تایپ این علامت را بلد باشیم. در این مطلب از ایتایپ (سامانه تخصصی تایپ آنلاین و فوری) شیوه‌های مختلف تایپ علامت تقسیم را در سیستم‌ عامل‌ها و کیبوردهای مختلف بررسی می‌کنیم.

روش‌های تایپ علامت تقسیم در سیستم عامل ویندوز

تایپ علامت تقسیم در سیستم عامل ویندوز به 5 روش امکان‌پذیر است. البته باید اشاره کرد که از این 5 روش، 4 روش آن در محیط نرم‌افزار ورد انجام می‌شود. در روش اول برای تایپ تقسیم شما باید وارد فضای نرم‌افزار ورد شده و در زبانه‌های بالا گزینه INSERT را انتخاب می‌کنیم و سپس در انتهای سمت راست منو باز شده بر روی گزینه Symbol کلیک می‌کنیم و در منوی آبشاری باز شده می‌توانید این علامت را برای تایپ پیدا کنید.

تایپ تقسیم برای نسخه‌های قدیمی‌تر نرم‌افزار ورد

روش دوم تایپ تقسیم برای نسخه‌های قدیمی‌تر نرم افزار ورد است. در این نسخه‌ها بعد از کلیک برروی INSERT در انتهای منوی باز شده در بالای نرم‌افزار برروی گزینه Objects کلیک کرده و در منوی آبشاری باز شده دنبال عبارت Microsoft Equation 3.0 بگردید. در منوی باز شده می‌توانید علامت تقسیم را برای تایپ در متن خود پیدا کنید.

روشی دیگر در نرم‌افزار ورد

روش سوم که آن هم فقط در نرم‌افزار ورد صورت می‌گیرد کمی سریع‌تر است و نیازی به استفاده از موس ندارد. برای تایپ تقسیم در این روش باید از کلیدهای ترکیبی استفاده کنید. می‌توانید با فشردن کلید ALT سمت راست کیبورد و تایپ عدد 0247 نسبت به تایپ این علامت اقدام کنید. توجه کنید که برای این کار حتما باید ابتدا کلید ALT را نگه‌داشته و سپس عدد 0247 را تایپ کنید.

روش سنتی کپی کردن

روش چهارم که روشی نسبتا سنتی است، به این شکل است که برای تایپ این علامت باید آن را از این متن کپی کرده و در متون خود وارد کنید. علامت «÷» را می‌توانید از این قسمت متن کپی کنید. توجه کنید که برای این کار باید علامت تقسیم در حافظه کلیپ‌بورد شما باقی‌بماند پس از کپی کردن متن یا علامت‌های دیگر برای سهولت کار خود اجتناب کنید.

روشی برای سیستم عامل ویندوز

روش پنجم راحت‌ترین روش تایپ این علامت در سیستم عامل ویندوز است. در این روش اگر زبان کیبورد خود را به فرسی تغییر دهید می‌توانید با فشردن کلید ` که در بالای کلید TAB و در سمت چپ کلید عدد 1 است نسبت به تایپ علامت ریاضی تقسیم اقدام کنید. اگر پیدا کردن کلید عنوان‌شده برای شما دشوار است می‌توانید با استفاده از کیبورد مجازی ویندوز آن را پیدا کنید.

نحوه تایپ تقسیم در موبایل

برای تایپ این علامت در سیستم ‌عامل‌های موبایل کار شما بسیار ساده‌تر است. در این سیستم‌ عامل‌ها کافی است تا صفحه دوم یا سوم کیبورد مجازی خود را باز کرده و نسبت به تایپ تقسیم اقدام کنید. توجه داشته باشید که باید زبان کیبورد مجازی گوشی هوشمند شما فارسی باشد. در برخی موارد ممکن است بتوان علامت تقسیم را در صفحه اول کیبورد نیز تایپ کرد.

امیدورام که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. شما می توانید برای استعلام قیمت در ایتایپ به صفحه هزینه تایپ فارسی مراجعه کنید و پس از آن به راحتی سفارش خودتان را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.