سریع ترین تایپیست جهان کیست و چقدر سرعت دارد؟

به نظر شما میانگین سرعت تایپ در هر دقیقه چند کلمه است؟ 30 کلمه، 70، 130؟

جواب 41 کلمه است این یعنی در هر 1.3 ثانیه یک کلمه تایپ می­­شود که به نظر می ­رسد بسیار سریع است.اگرشما دانش ­آموز هستید، تقریبا  هر 1000 کلمه رو باید در عرض 35 دقیقه بنویسید. اما این 1000 کلمه می­تونه با استفاده از تکنیک تایپ ده انگشتی خیلی سریع­تر نوشته بشه، در زیر سریع ترین تایپیست های جهان در سیستم عامل­ های مختلف از جمله رایانه­ ها، ماشین­ های تایپی،گوشی­ های هوشمند و… آورده شده است.

1-سریعترین تایپیست جهان در ماشینهای سبک سنتی

بیش ترین تعداد کلمات در هر دقیقه

قبل از ظهور رایانه ها و تلفن های همراه، اغلب تایپ کردن بر روی ماشین های دستی و الکترونیکی با یک صفحه کلید بسیار متفاوت از صفحه کلید­های امروزی انجام می­ شد. Stella Pajunas در سال 1946 با تایپ 216 کلمه در هر دقیقه رکورد جهانی تایپ کرد بر روی دستگاه تایپ الکترونیک آی بی ام را  ثبت کرد.

بالاترین میانگین تعداد کلمات در ساعت

رقابت های تایپی در حدود قرن بیستم تجارت بزرگی بود و توجه زیادی را به ویژه در ایالات متحده به خود جلب کرد.
در سال 1923، آلبرت تانگورا در یک ماشین تایپ دستی به طور متوسط 147 کلمه در هر دقیقه  را در یک دوره یک ساعته که  به معنی نوشتن بیش از 8000 کلمه بود.

2-سریعترین تایپیست ها - PC / Keyboard

تایپ کردن زبان انگلیسی

از سال 2005، این عنوان معتبر متعلق به یک زن به نام باربارا بلکبرن است که موفق شد  212 کلمه در دقیقه را با یک صفحه کلید Dvorak (صفحه کلیدی که  برای کاهش حرکت انگشتان طراحی شده) تایپ کند،  سرعت تایپ کردن او نیز به طور متوسط بین 150 تا 170 کلمه در هر دقیقه در مدت زمان 50 دقیقه بود تا حالا فکر کردید که می تونید با این سرعت چندین صفحه رو در مدت زمان بسیار کم تایپ کنید حتی از سرعت نوشتن روی کاغذ هم سریع تر.

سریعترین ضبط کننده دادگاه

سریعترین خبرنگار دادگاه جهان با استفاده از دستگاه stenotype،مایک کینلینگسبری است که 360 کلمه را در دقیقه با دقت 97 درصد تایپ کرد که یک رکورد باورنکردنی است.

سفارش تایپ دارید ؟

اگر وقت و یا مهارت کافی را برای انجام خدمات تایپ ندارید، می توانید تایپ خودتان را به ایتایپ بسپارید. می توانید سفارش تایپ تان را بصورت آنلاین به ایتایپ بسپارید. برای اطلاع از هزینه و قیمت تایپ به لینک زیر مراجعه نمایید.

سریعترین تایپیست در یک صفحه کلید QWERTY

 خانم گریس پاك (USA) موفق به ارسال پیامك با 264 کاراکتر در 56.5 ثانیه در تلفنش شد،امروزه سایت های زیادی هستند که شما در در اونا می تونید سرعت تایپ خودتون رو بسنجید و مسابقات آنلاینی هم مانند مسابقات نهایی تایپ کردن وجود دارد که در آن، شان ورونا به حداکثر سرعت 256 کلمه در دقیقه رسیده است، او همچنین توانست با میانگین سرعت 175 کلمه در 50 دقیقه موفق به شکستن رکورد بابارا بلکبرن شود، البته گینس آن را رسما تایید نکرده است .

3-رکوردهای عجیب تایپ

نوشتن در هنگام چرخش روی سرتان

امروزه تو جهان کارهای عجیب و غریب زیادی انجام میشه یکی از اونا در زمینه تایپ توسط در Benedikt Mordstein انجام شده که موفق به تایپ یک پیام به مدت 63.664 ثانیه شد در حالی که روی سر خود می چرخید.

سریع ترین تایپیست با بینی

خیلی از افراد بدلیل داشتن مهارت های گوناگون اسم خودشون رو تو کتاب گینس ثبت کردند یکی از اونا اویندر سینگ از هنده که با تایپ 103 کاراکتر در مدت زمان 40.19 ثانیه رکوردار این نوع تایپ است.

اگر وقت و یا مهارت کافی برای تایپ را ندارید می‌توانید سفارش تایپ آنلاین  خود را به سایت ایتایپ بسپارید و به راحتی و با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید.

در این مطلب سعی کردم نگاهی به سریع ترین تایپیست‌های جهان در طول تاریخ داشته باشم. امیدوارم که این مطلب براتون مفید بوده باشه. با درج نظرات خود در قسمت انتقادات و پیشنهادات، به افزایش کیفیت محتوای ما کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.