آموزش تایپ علامت ستاره در ورد

تایپ علامت ستاره؛ علامتی با کاربردهای ویژه در تایپ فارسی

برای اینکه شما بتوانید تایپ یک متن را به صورت حرفه‌ای انجام دهید، حتما باید به تایپ کردن همه نماد‌ها هم تسلط داشته باشید. علامت ستاره یکی از موارد نسبتا پرکاربرد در تایپ فارسی است که حتما باید روش تایپ آن را فرابگیرید. تایپ علامت ستاره در کیبورد و سمبل‌های ورد نیازمند مهارت شما در این زمینه است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش‌های تایپ این علامت مهم آشنا کنیم. 

کاربرد تایپ علامت ستاره در متون فارسی

تایپ علامت ستاره در یک متن فارسی می‌تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد. بیشترین کاربرد این علامت برای زمانی است که بخواهید بخشی از متن را به زیرنویس ارجاع دهید. در این حالت باید از علامت ستاره بر روی کلمه مورد نظر یا در کنار آن استفاده کنید. در این حالت خواننده برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به پاورقی مراجعه می‌کند. برخی از اوقات نیز در متن فارسی جدول یا نموداری وجود دارد. اگر بخشی از این جدول نیاز به دادن توضیح داشته باشد ستاره دار خواهد شد.

در این حالت در قسمت پایین جدول توضیحات مورد نظر داده خواهد شد. یکی دیگر از کاربردهای ویژه تایپ سه ستاره برای نشان دادن گسست‌های موضوعی است. در واقع وجود سه ستاره در یک سطر نشان می‌دهد که دو پاراگراف هیچ ارتباط معنایی خاصی با یکدیگر ندارند. با توجه به اینکه کاربردهای علامت ستاره در تایپ زبان فارسی زیاد است، حتما روش انجام آن را به صورت حرفه‌ای بیاموزید.

تایپ را با ایتایپ تجربه کنید.

وبسایت ایتایپ یک سایت تخصصی در حوزه تایپ است می توانید با استفاده از آن به صورت آنلاین و اینترنتی سفارش تایپ انجام دهید و در نهایت سرعت و دقت و با قیمت مناسب سفارش تایپ را تحویل بگیرید. برای اطلاع از هزینه تایپ روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه تایپ علامت ستاره در کیبورد اصلی ویندوز

شرکت مایکروسافت برای زبان فارسی یک کیبورد مخصوص دارد. چنانچه شما از کیبورد ویندوز برای تایپ استفاده می‌کنید، باید برای تایپ علامت ستاره از ترکیب کلید shift و کلید ۸ استفاده کنید. برای اینکار در ابتدا کلید شیفت را نگهدارید و سپس کلید شماره ۸ را فشار دهید. در صورتی که شما از کیبورد فارسی استاندارد استفاده می‌کنید، با فشردن این کلیدهای علامت × برای شما به نمایش درمی‌آید.همانطور که می‌بینید تایپ این علامت بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. در صورتی که با فشردن این کلید‌ها تایپ این علامت انجام نشد، به احتمال زیاد کیبورد شما حالت استاندارد ندارد و باید آن را حتما تغییر دهید.

وارد کردن نماد ستاره در بخش سمبل‌های نرم‌افزار ورد

چنانچه نتوانستید از طریق کیبورد علامت ستاره را تایپ کنید، می‌توانید از طریق بخش سمبل ورد اقدام کنید. برای اینکار پس از باز کردن برنامه ورد، به تب INSERT که در قسمت بالای صفحه و در سمت چپ قرار دارد بروید. زمانی که وارد این تب شدید، در قسمت راست صفحه می‌توانید بخش Symbols‌ را مشاهده کنید. زمانی که بر روی این گزینه کلیک می‌کنید، گزینه ای به نام more symbols برای شما نمایش داده خواهد شد. زمانی که وارد این قسمت می‌شوید، یک پنجره جدید برای شما به نمایش درمی‌آید.

در این پنجره جدید تعداد زیادی از سمبل‌های رایج در ورد به نمایش درآمده‌اند. در نهایت علامت ستاره را در بین سمبل‌ها پیدا کنید و گزینه insert‌ را بزنید. در این حالت مشاهده خواهید کرد که تایپ علامت ستاره در متن شما انجام شده است. با توجه به اینکه انجام این راه کمی زمانبر است، در صورتی که کیبورد اصلی شما مشکل داشت از آن برای تایپ سمبل‌‌های مختلف استفاده کنید.

کاربر عزیز؛ سامانه ایتایپ یک سامانه تخصصی در حوزه تایپ اینترنتی است. اگر سفارش تایپ دارید، می‌توانید با کلیک بر روی سفارش تایپ، پروژه خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.