چگونه از شر خط عمودی قرمز رنگ در ورد خلاص شویم؟

اجازه دهید در این مطلب بدون هیچ مقدمه‌ای به سراغ مشکل شما برویم. من در ابتدا مشکل شما را بیان می‌کنم (در واقع مشکلی که در این مطلب به حل آن می‌پردازم را بیان می‌کنم تا در صورتی که این مشکل، مشکل شما نیست وقتتان را صرف خواندن ادامه‌ی این مطلب نکنید.)

خب. شما در نرم افزار ورد سندی را باز کردید و در حال تایپ نوشته‌هایی در سند بوده‌اید که به یکباره مشاهده می‌کنید خط عمودی قرمزی در ورد ظاهر شده و هر چقدر که شما بیشتر تایپ می‌کنید این خط عمودی بزرگتر می‌شود، تعجب می‌کنید!!! و بر روی خط عمودی کلیک می‌کنید ولی مشکل بزرگتر می‌شود!!!!!! این دفعه خط عمودی قرمز، به رنگ خاکستری در می‌آید و مقداری از نوشته‎‌های شما به رنگ قرمز در می‌آید و در زیر آنها نیز یک خط قرمز کشیده می‌شود و یا عکس این قضیه رخ می‌دهد.

آیا مشکل شما را درست حدس زده‌ام؟ اگر جوابتان به این سوال “بله” است پس با خواندن ادامه‌ی مطلب مشکل خود را حل کنید و در صورتی که جواب شما “نه” است می‌توانید از این صفحه خارج شوید و یا با خواندن ادامه‌ی مطلب از بوجود آمدن این مشکل پیشگیری کنید.

دلیل قرمز شدن متن در ورد و ایجاد خط عمودی در کنار صفحه

اگر بخواهم خیلی ساده دلیل ظاهر شدن این خط عمودی در نرم افزار ورد را توضیح دهم، باید بگویم که شما ابزار Track Change را در سند خودتان فعال کرده‌اید.

اما Track Change چیست؟

فرض کنید که شما فایل ورد خود را برای شخصی ارسال کرده‌اید و از آن شخص خواسته‌اید که اشکالات شما را در این فایل تصحیح کند، ولی بعد از تصحیح اشکالات توسط آن فرد، شما از کجا متوجه می‌شوید که کدام قسمت‌های متن تصحیح شده‌اند؟ خب Track Change در این مواقع به شما کمک می‌کند. اما چطور؟ در واقع بعد از فعال کردن این گزینه هر تغییری که در فایل ورد ایجاد شود به رنگ قرمز در می‌آید و شما می‌توانید به راحتی قسمت‌هایی که توسط شخص دیگری تصحیح شده را مشاهده کنید.

بگذارید این موضوع را به زبان ساده‌تری بیان کنم. زمانی که در مدرسه حضور داشتید، بعد از امتحان املاء معلم برگه‌های امتحان را تصحیح می‌کرد و با خودکار قرمز غلط‌های شما را مشخص می‌کرد حال در نرم افزار ورد با استفاده از ابزار Track Change این کار را انجام می‌دهیم. در واقع در اینجا Track Change نقش خودکار قرمز را دارد و استاد دانشگاه شما، ویراستار یا هر شخصی که از او خواسته‌اید فایل شما را تصحیح کند نقش معلم را دارد.

خب حالا که با Track Change آشنا شدید باید فهمیده باشید که علت قرمز شدن کلمات و نوشته‌ها در ورد چیست و چرا خط عمودی در ورد ظاهر می‌شود. در واقع مشکل این بوده است که کسی که فایل شما را تصحیح کرده است این ابزار را فعال کرده تا شما متوجه قسمت‌های تصحیح شده باشید یا ممکن است که خودتان این ابزار را فعال کرده‌ باشید. اما شاید با خودتان بگویید که اصلا من این ابزار را فعال نکرده‌ام؟

سفارش تایپ فوری دارید؟

اگر قصد دارید سفارش تایپ بدهید می توانید از خدمات سایت ایتایپ استفاده کنید و در سریع ترین زمان ممکن سفارش تان را بصورت آنلاین ثبت و به صورت آنلاین با کیفیت بالا تحویل بگیرید.

حذف خط عمودی قرمز در ورد

خب به اصلی‌ترین بخش مقاله رسیدم یعنی نحوه‌ی حذف خط عمودی قرمز رنگ در نرم افزار ورد. حذف این خط بسیار کار ساده‌ای است برای اینکار ابتدا بر روی سربرگ Review کلیک کنید و از کادر گروه Changes، فلش رو به پایین Accept را انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده، گزینه‌ی Accept All Changes and Stop Tracking را انتخاب کنید.

حذف خط عمودی قرمز رنگ در ورد

همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید مشکل حل شد و خط عمودی قرمز رنگ کنار صفحه نیز از بین رفت. 

ایتایپ موسسه ی ارائه خدمات تایپ است که سفارشات تایپ را با کیفیت مناسب در اختیار شما قرار می دهد، برای اطلاع از قیمت تایپ هر صفحه در ایتایپ به صفحه هزینه تایپ فارسی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.