راهنمای انتخاب بهترین سایت‌ تایپ ده انگشتی

انتخاب بهترین سایت آموزش تایپ ده انگشتی ممکن است برای شما کمی سخت باشد. شاید هم به علت نداشتن آشنایی کافی از این سایت‌ها ندانیم که کدامشان نسبت به دیگر سایت‌ها بهتر است.

ولی در این مقاله ما قصد داریم، سایت‌های آموزش تایپ را از زوایای مختلف بررسی کنیم تا شما بتوانید با توجه به نیازتان بهترین این سایت‌ها را انتخاب کنید. اما چرا سایت‌های آموزش تایپ ده انگشتی آنلاین؟
آیکون ذره بین

در مطلب روش‌های یادگیری تایپ ده انگشتی گفتیم که یکی از روش‌های آموزش تایپ استفاده از سایت‌های آموزش تایپ ده انگشتی آنلاین است. در این روش شما با استفاده از سایت‌های آموزش تایپ آنلاین مرحله به مرحله پیشرفت می‌کنید و خیلی راحت می‌توانید به سرعت بالا در تایپ برسید.

اما در این مقاله:

ابتدا بهترین سایت‌های آموزش تایپ را معرفی کرده‌ایم و بعد از آن 5 سایت آموزش تایپ ده انگشتی را بررسی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و بعد از آن یکی از سایت‌ها را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

بهترین سایت آموزش تایپ ده انگشتی در یک نگاه

تنها با نگاه به لیست زیر، می‌توانید با توجه به نیازتان بهترین سایت آموزش تایپ را انتخاب کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه این بخش بررسی موردی سایت‌های تایپ ده انگشتی را نیز بخوانید.

برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه پرداخت کنند؛ «تایپکده» پیشنهاد ماست، خدمات سایت تایپکده در بخش آموزش تایپ فارسی و تایپ انگلیسی رایگان می‌باشد و شما بابت خدماتشان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید.

برای دوستانی که سادگی را می‌پسندند؛ «یوتایپ» بهترین گزینه است، سایت یوتایپ اولین سایت آموزش تایپ ده انگشتی فارسی است و یکی از بهترین ویژگی‌های این سایت سادگی آن است. اگر سادگی را دوست دارید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

اگر به دنبال یک سایت حرفه‌ای با امکانات زیاد در حوزه‌ی آموزش تایپ هستید بهترین گزینه «تایپو» است. تایپو معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین سایت تایپ ده انگشتی است و در کنار روش‌های آموزش تایپ خود، امکانات فراوانی را هم در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

بررسی تخصصی 5 سایت آموزش تایپ ایرانی

حالا می‌رویم سراغ بررسی موردی 5 سایت آموزش تایپ ایرانی، به نکته هم توجه داشته باشید که شما با استفاده از خدمات هر 5 سایت می‌توانید به تایپ ده انگشتی مسلط شوید ولی در ادامه مقاله قصد داریم که کمی موشکافانه‌تر این سایت‌ها را بررسی کنیم.

1. سامانه آموزش تایپ تایپو

سایت آموزش تایپ تایپو پیشرفته‌ترین سایت آموزش تایپ کشور است. این سایت دارای طراحی زیبا و در عین حال ساده است. امکانات تایپو بسیار زیاد است و یکی از ویژگی‌های خیلی خوب این سایت این است که هنوز در حال ارتقاء سیستم تایپ خود است.

آموزش‌های سایت تایپو:

 • آموزش تایپ ده انگشتی فارسی
 • آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
 • آموزش تایپ سریع اعداد

خدمات تایپ فارسی و انگلیسی تایپو تا 25 درس اول و خدمات آموزش تایپ سریع اعداد تا ده درس اول رایگان است و بعد از آن باید اشتراک تهیه کنید. هزینه اشتراک خدمات تایپو به صورت زیر است:

اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه 45 هزار تومان
سه ماهه 59 هزار تومان
یکساله 89 هزار تومان

البته معمولا تخفیفی هم برای این اشتراک‌ها در نظر گرفته می‌شود.

از دیگر امکانات تایپو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. روند تایپ لذت بخش به وسیله بازی و گیمیفیکیشن قابل قبول
 2. گزارش‌گیری حرفه‌ای از روند پیشرفت و اطلاع از نقاط ضعف
 3. پنل سازمانی: کلاس و دوره آموزش تایپ آنلاین
 4. تست سرعت تایپ بسیار متنوع
 5. امکان ساخت تمرین اختصاصی 
 6. امکان انتخاب نوع کیبورد
 7. تایپ صوتی رایگان 
 8. امکان کسب درآمد
 9. عداد درس زیاد

2. سامانه یوتایپ​

یوتایپ اولین سایت آموزش تایپ فارسی است. شاید بهترین ویژگی یوتایپ داشتن محیطی ساده و در عین حال کارآمد برای آموزش است. کار کردن با سایت یوتایپ ساده و راحت است و روند آموزش بدور از پیچیدگی خاصی است.

آموزش‌های سایت یوتایپ شامل موارد زیر است:

 • آموزش تایپ فارسی
 • آموزش تایپ انگلیسی
 • آموزش تایپ اعداد

6 درس اول تایپ فارسی، 5 درس ابتدایی تایپ انگلیسی و 3 درس اول تایپ اعداد یوتایپ رایگان است و برای ادامه کار لازم به تهیه اشتراک ویژه است. یکی از دلایل رایگان بودن چند درس اول برای آشنایی با محیط سایت و شیوه آموزش است. هزینه اشتراک یوتایپ به صورت زیر است:

اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه 10 هزار تومان
سه ماهه 20 هزار تومان
شش ماهه 30 هزار تومان
یکساله 40 هزار تومان

به طور کلی می‌توان ویژگی‌های سایت یوتایپ را به صورت زیر طبقه‌بندی کرد:

 • گزارش سرعت و دقت و ارائه نمودار پیشرفت
 • محیطی ساده و به دور از حواس‌پرتی
 • قیمت ارزان اشتراک‌ها
 • تست سرعت تایپ

تست دادن برای سنجش سرعت تایپ با سامانه‌ی یوتایب بسیار لذت بخش است ولی تنوع تست‌ها خیلی کم است و در کل 5 تست سرعت تایپ رایگان در آن وجود دارد.

آیکون کامپیوتر

هزینه تایپ هر صفحه در ورد

اگر وقت و یا مهارت کافی را برای انجام خدمات تایپ ندارید، می توانید تایپ خودتان را به ایتایپ بسپارید. برای اطلاع از هزینه و قیمت تایپ هر صفحه در ورد روی لینک زیر کلیک کنید. 

3. سامانه رایگان آموزش تایپ تایپکده

تایپکده تنها سیستم رایگان آموزش تایپ ده انگشتی ایرانی است. در قسمتی از سایت تایپکده درباره‌ی هدف از ایجاد تایپکده نوشته شده است که: هدف تایپکده آموزش رایگان تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی است.

دوره‌های آموزشی تایپکده:

تایپ فارسی : رایگان

تایپ انگلیسی: رایگان

دوره تکمیلی تایپ فارسی: هزینه 5 هزار تومان

تعداد درس‌های دوره‌های رایگان فارسی و انگلیسی تایپکده زیاد است و هدف از دوره تکمیلی تقویت سرعت و دقت تایپ است. 

از دیگر امکانات سایت تایپکده به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

امکانات سایت تایپکده
ارائه آمار و اطلاعات
امکان تغییر رنگ و فونت متن
صدای صفحه کلید
آموزش در کنار سرگرمی

البته آموزش سایت تایپکده بر اساس صفحه کلید استاندارد فارسی است. همچنین تایپکده در حوزه‌ی آموزش تایپ اعداد سریع فعالیتی ندارد.

4. سایت آموزش تایپ وی تایپ​

وی تایپ نیز یکی دیگر از سایت‌های آموزش تایپ ده انگشتی است. این سایت نیز مانند سایت تایپو و یوتایپ دارای اشتراک است و تعدادی درس رایگان نیز دارد.

دوره‌های آموزشی وی‌تایپ:

 • آموزش تایپ فارسی
 • آموزش تایپ انگلیسی
 • آموزش تایپ اعداد
سایت های تایپ ده انگشتی

5 درس اول تایپ فارسی و انگلیسی و 1 درس از آموزش تایپ اعداد وی‌تایپ رایگان است و برای ادامه کار لازم به تهیه اشتراک ویژه است. هزینه اشتراک وی‌تایپ به صورت زیر است:

اشتراک هزینه اشتراک
یک ماهه 15 هزار تومان
سه ماهه 30 هزار تومان
شش ماهه 45 هزار تومان
یکساله 60 هزار تومان

به طور کلی می‌توان ویژگی‌های سایت وی تایپ را به صورت زیر طبقه‌بندی کرد:

 • گزارش سرعت و دقت و اعلام کمترین خطا و بیشترین خطا در هر درس
 • امکان ساخت تمرین سفارشی 
 • تست سرعت تایپ

5. سامانه آموزش تایپ هم‌‌تایپ

هم تایپ یکی دیگر از سایت‌های آموزش تایپ ایرانی است. در صفحه‌ی اصلی هم‌ تایپ از وجود آموزش تایپ ده انگلشتی رایگان صحبت شده است ولی در قسمت ثبت نام هزینه اشتراک بین 5 تا 30 هزار تومان برای مدت یک تا دو ساله تعیین شده است. البته می‌توان بدون عضویت به هر کدام از درس‌ها وارد شد و تمرینات آن را انجام داد.

یکی از ضعف‌های سایت هم تایپ شباهت خیلی زیاد به سایت یوتایپ است. دوره‌های آموزشی سایت هم تایپ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

دوره‌های آموزشی وضعیت
آموزش تایپ فارسی دارد
آموزش تایپ انگلیسی دارد
آموزش تایپ اعداد ندارد

جمع‌بندی و حرف آخر...​

در این مقاله 5 سایتی که در حوزه آموزش تایپ ده انگشتی فعال هستند را معرفی کردیم. انتخاب هر کدام از این سایت‌ها به عهده شما است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و امکاناتی که هر کدام از سایت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند یکی را انتخاب کنید.

اما برای کامل شدن این مقاله به نظرات شما هم احتیاج داریم و پاسخ شما به دو سوالی که در ادامه می‌بینید می‌تواند به دوستانتان برای انتخاب بهترین سایت کمک کند: شما از کدام سایت برای آموزش تایپ ده انگشتی استفاده کردید و بهترین سایت تایپ ده انگشتی از نظر شما کدام است؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.