نحوه تایپ و جای علامت سوال در کیبورد و ورد

علامت سوال؛ تعریف و کاربرد

به ساده ‏ترین زبان ممکن می‏توان گفت علامت سوال، یک علامت نگارشی است که برای پایان دادن به جملات پرسشی مورد استفاده قرار می‏گیرد. به همین دلیل، علامت سوال را می‌‏توان یکی از مهمترین علائم نگارشی دانست، زیرا از سردرگمی جلوگیری می‏‌کند و باعث می‏‌شود جمله بسیار ساده‌‏تر خوانده و درک شود. با توجه به این که امروزه، برنامه‏‌های نگارشی مانند مایکروسافت ورد جای کاغذ و قلم را گرفته‌‏اند، تایپ علامت سوال به یکی از فعالیت‌‏های روزانه کسانی تبدیل شده که به شیوه‌‏های مختلف با مهارت نوشتن سروکار دارند.

علامت سوال در سایر زبان‏‌ها

به جز موارد خاص، علامت سوال تقریبا در همه زبان‏ها، حتی چینی و ژاپنی وجود دارد. با این وجود، در زبان‏های مختلف، تفاوت‏هایی در نوع نگارش یا تایپ علامت سوال وجود دارد. برای مثال، می‏‌توان به این موارد اشاره کرد:
⦁ در زبان اسپانیایی، از علامت سوال هم در ابتدای جمله استفاده می‏شود و هم در انتهای جمله : ¿ ?
⦁ جهت علامت سوال در زبان‏هایی که از چپ به راست نوشته می‏شوند، برعکس زبان‏هایی است که از راست به چپ نوشته می‏شوند. با این حال، زبان عبری از راست به چپ نوشته می‏شود، ولی علامت سوال در این زبان، برعکس است. مثلا: ?איפה
⦁ در زبان فرانسوی، علامت سوال با یک واحد فاصله نسبت به آخرین کلمه جمله نوشته می‏شود.
⦁ در زبان یونانی، علامت سوال به علامت نقطه ویرگول شبیه است.
⦁ در زبان تایلندی، هیچ نشانه‌‏ای، از جمله علامت سوال وجود ندارد.

هزینه تایپ هر صفحه چقدر است؟

همانطور که می دانید ما در سایت ایتایپ به طور تخصصی و با کیفیت و سرعت بسیار بالا خدمات تایپ را ارائه می دهیم و شما می توانید به صورت آنلاین و به راحتی سفارشات خود را در سایت ثبت کنید. برای اطلاع از هزینه و قیمت تایپ هر صفحه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه تایپ علامت سوال در نرم‌‏افزار ورد (word)

چنانچه گفته شد، با گسترش تکنولوژی و افزایش استفاده از نرم ‏افزارهای نگارشی مانند مایکروسافت ورد، مهارت تایپ کردن به یکی از مهارت‏ های مورد نیاز برای اکثر شغل‏ های اداری تبدیل شده است. با توجه به اهمیت علامت سوال و کاربردهای آن در انواع متون نگارشی، آموزش نحوه تایپ علامت سوال در ورد، بسیار مهم است.
برای تایپ علامت سوال در کیبورد، تنها کافی است کلید Shift را روی کیبورد نگه داشته و کلید / یا ؟ را فشار دهید که روی کیبوردهای استاندارد، معمولا کنار کلید Shift سمت راست تعبیه شده است.

سریعترین راه برای تایپ کردن علامت سوال در کیبورد این است که با انگشت کوچک دست چپ، کلید Shift سمت چپ را نگه داشته و با انگشت کوچک دست راست، کلید / را فشار دهید.
اگر به هر دلیلی تاکنون مجبور به استفاده از علامت سوال برعکس (¿) شده باشید، قطعا می‏دانید که این علامت در بین سمبل‏های نرم‏افزار ورد وجود ندارد. دلیل این امر این است که در ورد می‏توان با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + Shift + / یا Alt + 0191 برای ثبت این علامت استفاده کرد.

درست نوشتن، تخصص است

امروزه در انواع عرصه‏ های شغلی، آموزشی و غیره، به شیوه ‏های مختلفی به نوشتن یا ایجاد متون متفاوت نیاز داریم. قراردادها، مقاله‏ ها، پاورپوینت ها و موارد بسیار دیگری در قالب متن ارائه می شوند و به همین دلیل، استفاده صحیح و به موقع از علائم نگارشی و استفاده از ساختارهای مناسب، در افزایش شانس موفقیت شما در عرصه‏ های مختلف بسیار تاثیرگذار است.
یکی از راه‏های بهره‏ وری صد در صدی از اصول نگارشی، مراجعه به متخصصین عرصه تولید محتوا و نگارش متون است. سایت ایتایپ با ارائه خدماتی از جمله سفارش تایپ آنلاین انواع متون، می‏ تواند شما را در راه کسب موفقیت یاری کند. فراموش نکنید که درست نوشتن یک تخصص است و ما متخصصین این عرصه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.