تایپ ضرب | آیا ضرب همان حرف x است؟ چگونه این علامت را تایپ کنیم

با علامت ضرب در زبان فارسی و ریاضی آشنا شوید

علامت ضرب از جمله علامت‌هایی است که در زبان فارسی بسیار کاربرد دارد. بسیاری از اوقات برای بیان ابعاد یا حتی در بسیاری از مواقع در متون علمی از این علامت استفاده می‌شود. از آن‌جایی که کمتر کسی با نحوه تایپ این علامت پرکاربرد آشنایی دارد، در این مطلب از ایتایپ به بررسی نحوه تایپ ضرب در انواع کیبورد می‌پردازیم. (اگر با فرمول نویسی در ورد آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم حتما سری مقالات وبلاگ ایتایپ در مورد این موضوع را مطالعه کنید.)

کاربردهای علامت ضرب

در بسیاری از مواقع در زبان فارسی، برای بیان ابعاد یک جسم، آن را با فرمول طول، علامت ضرب و عرض نشان می‌دهند. در عین حال نیز می‌توان گفت که علامت ضرب در زبان ضرب نیز باری فارسی‌زبانان بسیار اهمیت دارد. علامت در زبان فارسی مانند یک حرف انگلیسی X است. این در حالی است که در زبان‌های خارجی این علامت را با نقطه (.) نشان می‌دهند.

سفارش تایپ فرمول دارید؟

حالا که بحث تایپ فرمول و استفاده از آن شد لطفا همینجا صبر کنید؛

سایت ایتایپ یک سایت تخصصی در زمینه خدمات تایپ است که به راحتی می توانید برای سفارش تایپ مختلف خود از آن استفاده کنید کافی است در گوگل کلمه سفارش تایپ با ایتایپ را سرچ کنید یا همین الآن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه تایپ ضرب در کیبوردهای مختلف

در تلفن‌های همراه دو راه پیش روی شما برای نگارش ضرب قرار دارد. اولین راه این است که علامت ضرب را در بخش علامت‌ها انتخاب کرده و تایپ کنید. دومین راه این است که یک حرف x را به‌جای آن بنویسید. اما کار برای سیستم‌های کامپیوتری کمی متفاوت است.

برای تایپ آسان علامت ضرب در سیستم کامپیوتری ویندوز و آفیس وورد می‌توانید وارد بخش سیمبل‌ها شوید و سپس علامت ضرب را انتخاب کنید. اما روش دیگری نیز برای تایپ این علامت وجود دارد و آن این است که عدد 2715 را وارد کنید و سپس کلیدهای ترکیبی Alt + x را فشار دهید. در صورت انجام این کار، عدد وارد شده به علامت ضرب تغییر پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.